دستاوردهای تحول نظام سلامت

قائم مقام وزیر بهداشت از افزایش سهم وزارت بهداشت از محل یک درصد ارزش افزوده خبر داد و در عین حال علاوه بر تشریح نقاط قوت و ضعف طرح تحول نظام سلامت، اولویت‌های این وزارتخانه برای سال 95 را برشمرد.
دکتر ایرج حریرچی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره مهم‌ترین نقطه قوت و ضعف طرح تحول نظام سلامت بعد از گذشت 22 ماه از اجرای این طرح، گفت: نقطه قوت طرح تحول نظام سلامت، استمرار اجرای آن از سوی مسوولین طرح و ادامه حمایت دولت از آن بوده است. اگر قبل از آغاز "تحول" مشکلات را می‌دانستیم، با احتیاط‌تر پیش می‌رفتیم.
وی افزود: موضوعاتی مانند کاهش درآمدهای دولت و عدم افزایش بودجه‌ وزارت بهداشت در سال 94 حتی به اندازه نرخ تورم، برای خود ماهم مشکل‌ساز بود. این‌ها مسائلی بود که شاید اگر پیش از آغاز طرح آنها را می‌دانستیم، بسیار احتیاط می‌کردیم. البته با کمک خدا توانستیم علی‌رغم تمام مشکلات موجود، به اکثر دستاوردهایی که مد نظرمان بود، برسیم و حتی در برخی موارد دستاوردهایمان را ارتقاء داده‌ایم. بنابراین استمرار اجرای طرح تحول با وجود همه مشکلات، مهم‌ترین نقطه قوت تحول سلامت است.