کاهش قیمت تجهیزات پزشکی

معاون غذا و داروی وزیر بهداشت با اشاره به اینکه برخی تجهیزات پزشکی در کشور برای سلامت و حیات انسان بسیار اثرگذار است، گفت: روند کاهش قیمت تجهیزات پزشکی در کشور ادامه دارد.
رسول دیناروند صبح امروز در حاشیه همایش معاونان غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در هتل سالاردره ساری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روند کاهش قیمت تجهیزات پزشکی در کشور ادامه دارد.این روند مادامی که برای کشور مقرون به صرفه باشد، فشار کاهش قیمت تجهیزات پزشکی را ادامه خواهیم داد.
معاون غذا و داروی وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ساماندهی تشکیلات اداره تجهیزات پزشکی در دانشگاه‌های کشور هنوز به صورت مناسب انجام نشده است، تصریح کرد: به دنبال ساماندهی نظام‌مند و یکسان این تشکیلات هستیم.
دیناروند با تاکید بر اینکه در حوزه ساماندهی تجهیزات پزشکی باید گام‌های اساسی بیشتری برداشته شود، افزود: برخی از تجهیزات پزشکی از بسیاری داروها اهمیت بسیاری در سلامتی انسان دارند و نظارت این تجهیزات برای عرضه صحیح در مراکز عرضه از سوی دانشگاه‌ها بیشتر شود.
وی با اعلام اینکه از عرضه بنکداری تجهیزات پزشکی مهم در سلامت انسان باید جلوگیری شود، تصریح کرد: توزیع نظام‌مند این تجهیزات پزشکی با جدیت پیگیری می‌شود.